Hesap Aç


Hemen bir hesap açarak bize katıl!

Zaten hesabın varsa giriş yap

Konya Arkadaşlık Sitesi

Konya Arkadaşlık Sitesi

Konya arkadaşlık sitesi ElitAşk ile uzun ve kaliteli birliktelikler ve tanışma ve evlilik için büyük fırsatlar sunuyoruz.

Konya arkadaşlık evlilik ve sohbet arayan insanlar için son derece uygun bir şehir. Neden mi? Konya'nın insanları son derece güvenilir içten ve samimidir. Yardımlaşmayı ve birlikte vakit geçirmeyi severler. Bu tarihi şehrin coğrafyası paylaşmayı sevgiyi ve iltiması öğretmiştir insanına. Dürüst olmayanlardan haz etmez yalanı sevmez, merhameti ve sevgi dolu kalbiyle kucaklar dostunu. Bu koca şehir bir çok ilişkinin de yuvasıdır. Konya'da arkadaş bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bakımlı görkemli ve Tertemiz şehrin sokaklarında bir yürüyüşe çıkın ve içinizden gelen bir çay bahçesine ya da kafeye oturup insanları izleyin. Neler yapıyorlar neyle ilgileniyorlar gözlemleyin. Bol bol bakının. Aldığınız elektrik ne demek istediğimizi size daha iyi anlatacak.

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya denince akla bu büyük ve görkemi kendine has şehrin yüz ölçümünün büyüklüğü, Ünlü İslam Alimi Mevlana Celaleddin Rumi ile ünlü ve birbirinden lezzetli nefis yemeklerin hazırlandığı o ihtişamlı mutfağı gelse de Konya'da görülmeye keşfedilmeye gezilmeye değer enteresan mistik tarihi ve önemi büyük oldukça ilginç yerler bulunmakta.

Görülmesi gezilmesi gereken seyahat edilesi ve konaklamayı bırakın yerleşilesi yerler Konya şehrinin dört bir yanını kaplamış durumdalardır. Bu önemli ve birbirinden kıymetli haşmetli ve görkemli yerler arasında pek çok tarihi, mimari ve doğa aşıklarına hitap eden yapılar binalar yaylalar ve bahçeler var.

Mevlana Müzesi ve Türbesi

Mevlana Müzesi ve Türbesi
Mevlana Celaleddin Rumi'nin ebedi istirahatine çekilmiş olduğu mezarı yani kabrinin de içinde bulunduğu orta çaplı bir mistik ve görülmeye değer yapıda bulunan bir müze, sizi tarihin tozlu yaprakları arasında ufak ve anlatılması zor ama yaşanması pek keyif verecek bir gezinti vaadi veriyor. Ünlü ve meşakatli düşünürümüz olan Mevlana ile bir gönül bağınız varsa, kendisi ve fikirleri yolunuzu aydınlatıyorsa sizlerin yüreğinde çok etki bırakacağından emin olabilirsiniz.

Şehir merkezinden her şekilde ulaşma imkanı bulabileceğiniz, taksi ya da tramvayla veya özel aracınızla trafikte bulunan yön tabelalarını takip ederek kolayca ve hızlı bir şekilde bulabileceğiniz bir yer burası.

Sille Köyü

Sille Köyü
Kıymeti bilinememiş bilinse de biraz geç anlaşılmış da olsa artık seyahat rehberlerinde Konya'yı aradığınızda tarama yaparak araştırıp baktığınız zaman karşınıza oldukça sık çıkması kuvverli bir şekilde muhtemel bir köy karşınızdaki şirin mi şirin yerleşke. 

Sille köyünün tarihi Tür tarihinde ta eskilere, Büyük Selçuklu Devletinden de eskilere dayanıyor. İçinde 1500 yıllık bir kilise dahil onlarca tarihi yapı ve bağ bahçe yerleşke gibi insan eserleri bulunuyor. Ayrıca ilk zaman müzesi de yine bu köyde karşılaşabilecekleriniz arasında. 

Şahsi aracınızla harita kullanarak yola düşerseniz, fazla dolanmadan sora sora bağdat bulunur hesabı yaparak bu köye ulaşmalı ve bir gün konaklamalısınız.
Alaaddin Tepesi
Alaaddin Tepesi
Rivayetlere kulak verdiğimiz takdirde anlatılanlara göre şöyle bir durum mevcut.  sultan Alaaddin tarafından devletin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli parayı elde etmek amacıyla toplanan vergi sisteminde halkından vergi değil de onun yerine toprak toplanmış ve bu tepe bu şekilde yükselmiştir. Evet inanılması güç de olsa rivayetin aslı bu şekilde.  Tepe üzerinde bir çok çay bahçesi şehre hakim bir konumda bulunan bir park ve Keykubat Camii bulunur ve şehrin merkezindedir. Ayrıca dünyanın en büyük döner kavşağı şeklinde de bir çok ziyaretçi turist tarafından tanınmayı başarmakta ve onlar tarafından bu isimle bilinmektedir. 

Kilistra Antik kenti, beyşehir gölü, Yerköprü mağarası ve Çatalhöyük de gezilmesi görülmesi gereken yerlerdendir. ElitAşk'tan tanıştığınız arkadaşınızla Konya'da güzel bir gün geçirmek için tavsiyelerimizi kulağınıza küpe etmeyi unutmayın. 
 


İlgili Yazılar


ElitAşk Sosyal Medya


ücretsiz tanışma sohbet arkadaşlık siteleri dul bayanlarCorrocA Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Gizlilik . Sözleşme . Koşullar . İletişim . Hakkımızda . S.S.S. . Blog | @2015 - 2021 ElitAşk tüm hakları saklıdır.