Hesap Aç


Hemen bir hesap açarak bize katıl!

Zaten hesabın varsa giriş yap

Şanlıurfa Arkadaşlık Sitesi

Şanlıurfa Arkadaşlık Sitesi

Şanlıurfa tanışma ve arkadaşlık sitesi ElitAşk ile flört ve evlilik yolunda asla yalnız kalmayın!Şanlıurfa, eski ve halk arasındaki kısa adıyla Urfa, Türkiye'nin tarihi mistik ve görülmesi gereken, ziyaret etmek için en uygun şehirlerden biri olmasıyla öne çıkıyor. Bir kültür mozaiğine sahip olan, farklı dinlerden değişik inanışlardan mezheplerden  bir çom insanın ikamet etmekte olduğu bu kalabalık ilimiz nüfusu en fazla şehirler arasında da dokuzuncu şehir olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Ayrıca Türkiye'nin bir çok şehrine göç etmiş olan bi o kadar daha urfalı vatandaşımız bulunmaktadır. Özellikle İstanbul'da beşyüzbine yakın Urfa'lı vatandaşımız ikamet ediyorlar. Gerçekten bu iyi bir rakam. 

Ortalama iki milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye ile sınırı bulunmaktadır. Doğu'nun jeopolitik ve beşeri anlamda en önemli şehirleriden biri olan Urfa kültürel olarak yoğunlukla muhafazakardır diyebiliriz. Bu nedenle bu şehirde yeni arkadaşlıklar edinmek için bizden destek almanızı tavsiye ederiz. 1800 lü yıllardan beri buraya göç eden bedeviler örflerini adetlerini önemli ölçüde korumuşlar birlikte uzun yıllar ve jenerasyonlar boyunca yaşamışlar ve bugün de aynı kültür mirasını birlikte paylaşmak suretiyle yaşamaktadırlar. 

Çoğu zaman her zaman olmasa bile arabanızla seyahat ederken etrafınız göz alabildiğine çöl olabilmektedir. Ortadoğuya diğer şehirlerimizden daha yakın olması bu olumsuzlukları da beraberinde getirebiliyor tabi ki. Hava öyle kuru ki Ekim ayında bile birkaç saatte gölgede bile dudaklarınız kuruyup çölün de etkisiyle çatlayarak yaprak yaprak olabilmektedir.. Mimarisi de çölün imkanlarına göre şekillendiğinden klasik yerleşimlerin çehresinden çok farklı bir durumda. 

Türkiye'nin alışılagelmiş mimarisinden oldukça uzak bir yerleşim mantığına sahip. Bu iklimde gece gündüz sıcaklık farkı da oldukça yüksek olmakta tabi ki. Harran’da yetişkinler tek tük Türkçe biliyor aralarında çok nadir Türkçe konuşuyorlar, çocuklar ise ilk okulda öğretmenlerinin Türkçe derslerinde göstermiş olduğu yoğun çabalar ile öğreniyorlar. Erkekler genel olarak şalvar, kadınlar rengarenk yanar döner entariler ile farklı yerel kıyafetler giymeyi tercih ediyorlar. Tam bir kültürel hazine.

Şanlıurfa Arkadaşlık Siteleri

Şanlıurfa Arkadaşlık Siteleri
Şanlıurfa'da yalnız yaşayan biriyseniz ya da Urfa'ya yalnız bir ziyaret gerçekleştirdiyseniz, yeni insanlara ulaşmak onlarla tanışmak tanışıp birlikte şehri keşfetmek istiyorsanız gezip ziyaret edebileceğiniz birçok yer var. Şanlıurfa, tanışmak ve arkadaş bulmak için çok özel bir şehir.

 Urfa'nın farklı ve şahsına münhasır mimarisi ve yapısı sizde derin izler bırakacak ve uzun seneler unutamayacağınız anılar biriktirmenize yol açacak. ElitAşk ile tanışacağınız insanlar bu anılar içinde mutlaka bir yer edinebilmeli kanısındayız.

Şanlıurfa Tanışma Sitesi

Şanlıurfa islam tarihinde önemli bir yer edinir. peygamberler şehri olması bakımı ile, birbirinden köklü ve gelişmiş medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması ve bu kültürlerin çağlar boyu tecrübe ile geliştirdiği zengin ve lezzetli mutfağı ile ülkemizde gezilip görülmesi yemeklerinin tadına varılması lazım gereken en önemli yörelerden birisi. Urfa ve çevresi gerçekten büyüleyici bir deneyim sunar. Urfada aşık olma şansını sakın kaçırmayın. Bizce bu gezide kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerler yenilip içilmesi lazım olan yemekler ve tecrğbe edilmesi gereken anılar için en az altı gününüzü Urfa şehrine ayırmalısınız. Hiç bir tatil bunun tadını vermeyecektir.

Şanlıurfa Tanışma siteleri

Her islami rivayette de olduğu gibi Urfa tarihinde de birçok rivayet söz konusu olmaktadır. Hz. İbrahim'in Nemrut tarafından ateşe atılmasıyla bir anda ateşin suya bürünmesi soğuması ve canlanması ile, odunların da balığa dönüşmesi hikayesinin ev sahibi Balıklı Göl aynen de bu şehirde ziyaret edilmesi lazım gelmekte olan yerlerin başını çekiyor.. Bu göldeki balıklar kutsal sayılır ve yenmez avlanmaz yaşadıkları su kirletilmez ve suya hiç bir mazeretle girilmez. Bu durum senelerdir bu şekilde. ElitAşk'tan tanıştığınız arkadaşınızla gitmeniz gereken ilk yer kesinlikle Balıklı Göl'dür.  

Burdan başka görmeyi isteyebileceğiniz onca yer arasında Halil-ür Rahman Camii, Göbekli Tepe, Gümrük Hanı, Urfa Kalesi, Harran Ovası gibi bir çok ilginç ve tarihi yer sizleri bekliyor. Harika bir tatil için kollarınızı sıvamayı unutmayın..
Şanlıurfa Evlilik Sitesi
Şanlıurfa'nın samimi insanları arasından ya da oraya ziyaret maksadı ile gelmiş binlerce meraklı ve gezgin turist arasından tanışabilip birlikte vakit geçireceğiniz  arkadaşınızla ilişkinizi geliştirebilir ve güvenilir bir ilişki kurabilirsiniz. Hayallerinizin ötesinde bir ilişki yaşarsanız ona güvenir ve onunla konuşup yaşamaktan sıkılmazsanız neden bunu evliliğe kadar götürmeyesiniz ki?

Şanlıurfa evlilik siteleri
 

ElitAşk tanışma ve evlilik sitesi yuvanızı kurmanız için istediğiniz eş adaylarını sizin için parmaklarınızın ucuna getiriyor. Artık internetten tanışmak, konuşmak, sevgili olmak ve hatta evlenmek çok kolay!


İlgili Yazılar


ElitAşk Sosyal Medya


ücretsiz tanışma sohbet arkadaşlık siteleri dul bayanlarCorrocA Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Gizlilik . Sözleşme . Koşullar . İletişim . Hakkımızda . S.S.S. . Blog | @2015 - 2021 ElitAşk tüm hakları saklıdır.