Hesap Aç


Hemen bir hesap açarak bize katıl!

Zaten hesabın varsa giriş yap

Tokat Arkadaşlık Sitesi

Tokat Arkadaşlık Sitesi

Tokat arkadaşlık sitesi ElitAşk sayesinde tanışma ve evlilik için neye ihtiyacınız varsa elde edebileceksiniz!


Ülkemizde bulunan hiçbir şehrin ismi anlamsız değildir. Nerden geldiğini nerak ettiğiniz, anlam veremediğiniz bir çok farklı ve orjinal şehir isimlerine sahiptir ülkemiz. Hepsinin mazisinde farklı ve enteresan bir hikayesi var. Ancak Tokat şehri bunlar arasında daha bir dikkat çekiyor. Çünkü Türkçe'de bir karşılığı olan kelime. Ayrıca pek hoş bir kelime de değil. Peki neden bu şehre şiddet çağrıştıran bu kelimeyi isim olarak koymuşlar hiç merak ettiniz mi?

Tokat bu enteresan ismini nereden nasıl ve ne zaman aldı diye merak ediyorsanız ki ediyorsunuz karşımıza ilginç ve bir o kadar da inanılması güç bir rivayet bir hikaye çıkıyor. Selçuklu ordusunun başında görev yapmakta olan komutanı Bizanslıların "Comano Pontica" adlı kalesiyle ilgili istihbarat bulmak edinmek adına bir Türk askerini bu kaleye göndererek şansını denemek ister. Ancak bu Türk askeri bu kalede istihbarat toplamak üzereyken Bizanslı askerlerce fark edilir hemen müteyakkız olunur ve derhal etrafı kuşatılır. Rivayete göre tam 50 Bizans askeri bu Türk askere bir anda atlar fakat asker buna rağmen her birini birer tokatla sağa sola savurur ve oradan kaçıp kurtulmayı başarır. İşte bu askerin hikayesi dilden dile yayılır viral olur ve bu askerin şehrine de Tokat adı konur. Gayet ilginç bir hikaye öyle değil mi?   Gerçek midir bilemeyiz. Ama mantıklı olduğu kesin:)

Tokat şehri biraz tutucu ve geleneksel örf ve adetlerine sadık kalmış klasik havada bir şehir. Muhafazakarlığa önem veren yapısı ile sosyal hayatta yapılmakta olan aktiviteler aslında biraz sıkıntılı olabiliyor. Mesela ulu orta bir sokakta sevgilinizle samimi hareketler yaparsanız tepki çekebilirsiniz. Kısa mini etek giyen bayanlar pek de hoş karşılanmaz burada. Tabii bunlara dayanarak Tokat’ta sosyal hayat berbat diye düşünmek yanlış bir yola sevk eder bizleri. Tokat hayatını canlandıran bazı yerlerden bahsetmek gerekirse İşeri Aqua Park, Novada Tokat, Asberk ve Karizma sinemaları hem sosyal hayatın akışına renk katan canlandıran hem de arkadaşlık ilişkilerinin daha bir pekiştirilebildiği ve gelişebildiği popüler yerler olarak sayılabilmektedir. 

.
  

Almus Artova Başçiftlik Erbaa Merkez Niksar Pazar Reşadiye hangi ilçedesiniz bilemeyiz. Fakat şunu biliyoruz ki ilçenizde hatta yaşadığınız mahallede mutlaka ElitAşk arkadaşlık sitesini kullanan evlilik yolunda ilerlemeyi arzulayan insanlar mevcut. Onlara ulaşmak ise o kadar kolay ki. İle ve ilçeye göre aramanızı yapın ve karşınıza çıkacak üyeye mesaj atın. Profilinizi beğenirse dönüş yapacaktır. Böylece güzel sıcak ve kaliteli bir sohbetin ilk adımını atmış olacaksınız. Artık gerisi size kalmış:)   İlgili Yazılar


ElitAşk Sosyal Medya


ücretsiz tanışma sohbet arkadaşlık siteleri dul bayanlarCorrocA Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Gizlilik . Sözleşme . Koşullar . İletişim . Hakkımızda . S.S.S. . Blog | @2015 - 2021 ElitAşk tüm hakları saklıdır.